Lol

Us Andrew Paul

Bytom, Polska

EFFECTIVE LANGUAGE COACHING!

Qualifications

Languages taught: English
Qualifications: TEFL/TESL, Bachelor's degree (BA, MS, BEd, BFA, etc.), Master's degree (MA, MS, MEd, MFA, etc.)
Teaching these age groups: Adults (26 years old and up), Students (18-26 years old), Teenagers (13-17 years old), Children (up to 12 years old)


Starting price

The starting price per clock hour is 80 zł.

This and that

Does online lessons
Works during weekend
Issues VAT invoices

Bits about me

Jestem rodowitym Amerykaninem pochodzącym z przedmieść Nowego Jorku na Long Island. Obecnie mieszkam w Bytomiu wraz ze swoją żoną, dziesięcioletnim synkiem i trzyletnią córką. Od ponad 19-stu lat nauczam języka angielskiego w Polsce, a wcześniej na Litwie. Mam rozległe doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i osób dorosłych a także w prowadzeniu zajęć w firmach i innych instytucjach. Od roku 2007 pracuję jako lektor w Bytomiu, a od 2009 jestem właścicielem szkoły językowej Świat Języków w centrum Bytomia. Oferuję ciekawie prowadzone lekcje z nastawieniem na konwersacje. Posiadam różnorodne materiały do wszystkich poziomów.

Gdybyście chcieli poznać więcej szczegółów związanych z moim doświadczeniem to: początkowo pracowałem jako wolontariusz Amerykańskiego Korpusu Pokoju będąc nauczycielem w liceum w małym miasteczku w północnej Litwie – Birzai (1999-2001); następnie jako lektor języka angielskiego w "Public Service Language Institute" w Wilnie, gdzie prowadziłem zajęcia dla pracowników służby cywilnej oraz bankierów. Pracowałem też jako wykładowca studiów kultury w Wileńskiej Międzynarodowej Szkole Zarządzania (2003-2004). W roku 2003 stworzyłem, koordynowałem i poprowadziłem 400-stu godzinny intensywny kurs języka angielskiego dla litewskich strażników granicznych, w kraju przygotowującym się do integracji z UE. Poza tym posiadam doświadczenie w pisaniu podręczników do nauki języka angielskiego: Limelight (2004/05) - państwowy podręcznik do nauki języka angielskiego przygotowujący do matury w szkołach litewskich. Byłem także współtwórcą 120-sto godzinnego internetowego kursu języka angielskiego dla Urzędu Pracy w Kłajpedzie (2004). Oprócz nauczania, byłem edytorem w wydawnictwie ilustrowanym w wileńskim oddziale szwedzko-angielskiej firmy (2004-2005), a także pracowałem jako konsultant oraz tłumacz w litewskim Narodowym Muzeum Sztuki w Wilnie w latach 2006-2009. Następnie stworzyłem wraz z żoną własną szkołę językową, którą z powodzeniem wspólnie prowadzimy od roku 2009. Udało nam się napisać i przeprowadzić pięć projektów unijnych oraz być podwykonawcą w wielu innych projektach, w ramach których głównie przeprowadzaliśmy dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w szkołach publicznych wielu śląskich miast.

Po części dlatego, iż moja rodzina wyemigrowała ze Środkowej Europy (Dolny Śląsk, Czechosłowacja) zaraz po wojnie, bardzo interesuje mnie kultura i historia europejska. Oprócz posiadania kwalifikacji jako lektor, mam także tytuł licencjata w polityce międzynarodowej z fakultetem z języka niemieckiego uzyskanego na Uniwersytecie w Pensylwanii w roku 1999. Natomiast w roku 2008 uzyskałem tytuł magistra muzeologii na Reindwardt Acadamie, Amsterdamse Hoogeschool voor de Kunsten w Amsterdamie ze specjalnością w dziedzinie dziedzictwa kulturowego Niemiec, Polski oraz Litwy.Leave a message for Andrew Paul

I accept the Terms of Service