EFFECTIVE LANGUAGE COACHING!

Qualifications
TEFL/TESL
Bachelor's degree (BA, MS, BEd, BFA, etc.)
Master's degree (MA, MS, MEd, MFA, etc.)

Jestem rodowitym Amerykaninem pochodzącym z przedmieść Nowego Jorku na Long Island. Obecnie mieszkam w Bytomiu wraz ze swoją żoną, dziesięcioletnim synkiem i trzyletnią córką. Od ponad 19-stu lat nauczam języka angielskiego w Polsce, a wcześniej na Litwie. Mam rozległe doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i osób dorosłych a także w prowadzeniu zajęć w firmach i innych instytucjach. Od roku 2007 pracuję jako lektor w Bytomiu, a od 2009 jestem właścicielem szkoły językowej Świat Języków w centrum Bytomia. Oferuję ciekawie prowadzone lekcje z nastawieniem na konwersacje. Posiadam różnorodne materiały do wszystkich poziomów.

Gdybyście chcieli poznać więcej szczegółów związanych z moim doświadczeniem to: początkowo pracowałem jako wolontariusz Amerykańskiego Korpusu Pokoju będąc nauczycielem w liceum w małym miasteczku w północnej Litwie – Birzai (1999-2001); następnie jako lektor języka angielskiego w "Public Service Language Institute" w Wilnie, gdzie prowadziłem zajęcia dla pracowników służby cywilnej oraz bankierów. Pracowałem też jako wykładowca studiów kultury w Wileńskiej Międzynarodowej Szkole Zarządzania (2003-2004). W roku 2003 stworzyłem, koordynowałem i poprowadziłem 400-stu godzinny intensywny kurs języka angielskiego dla litewskich strażników granicznych, w kraju przygotowującym się do integracji z UE. Poza tym posiadam doświadczenie w pisaniu podręczników do nauki języka angielskiego: Limelight (2004/05) - państwowy podręcznik do nauki języka angielskiego przygotowujący do matury w szkołach litewskich. Byłem także współtwórcą 120-sto godzinnego internetowego kursu języka angielskiego dla Urzędu Pracy w Kłajpedzie (2004). Oprócz nauczania, byłem edytorem w wydawnictwie ilustrowanym w wileńskim oddziale szwedzko-angielskiej firmy (2004-2005), a także pracowałem jako konsultant oraz tłumacz w litewskim Narodowym Muzeum Sztuki w Wilnie w latach 2006-2009. Następnie stworzyłem wraz z żoną własną szkołę językową, którą z powodzeniem wspólnie prowadzimy od roku 2009. Udało nam się napisać i przeprowadzić pięć projektów unijnych oraz być podwykonawcą w wielu innych projektach, w ramach których głównie przeprowadzaliśmy dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w szkołach publicznych wielu śląskich miast.

Po części dlatego, iż moja rodzina wyemigrowała ze Środkowej Europy (Dolny Śląsk, Czechosłowacja) zaraz po wojnie, bardzo interesuje mnie kultura i historia europejska. Oprócz posiadania kwalifikacji jako lektor, mam także tytuł licencjata w polityce międzynarodowej z fakultetem z języka niemieckiego uzyskanego na Uniwersytecie w Pensylwanii w roku 1999. Natomiast w roku 2008 uzyskałem tytuł magistra muzeologii na Reindwardt Acadamie, Amsterdamse Hoogeschool voor de Kunsten w Amsterdamie ze specjalnością w dziedzinie dziedzictwa kulturowego Niemiec, Polski oraz Litwy.


Leave me a message!

I accept Terms of ServiceFind me on the map