/

Img 1641 2

Us Leah Morawiec

Gliwice, Poland

Let's talk! Engaging lessons with an American (Orlando, Florida) native speaker with 7+ years experience! Conversations, business English, FCE, CAE, IELTS

Qualifications

Languages taught: English
Qualifications: Bachelor's degree (BA, MS, BEd, BFA, etc.), Master's degree (MA, MS, MEd, MFA, etc.)
Teaching these age groups: Teenagers (13-17 years old), Students (18-26 years old), Adults (26 years old and up)


Starting price

The starting price per clock hour is 70 PLN.

This and that

Does online lessons
Doesn't work during weekend
Issues VAT invoices

Bits about me

Hello, I’m Leah! I am a native English speaker from Orlando, Florida and I currently live in Gliwice where I’ve been teaching for 7+ years. If you live in another city, it is possible to have lessons via Skype with me or one of my employees. I also teach in companies in the Gliwice/Katowice area.

I have experience teaching all ages and levels including FCE, CAE, TOEFL, and IELTS and I am open to new challenges. However, I specialize in conversation lessons and love reading and discussing articles with my students.

Additionally, I edit texts and do voice recording. Please send me an email me and we can schedule a time to meet! :) Cheers!

Witajcie!
Mam na imię Leah! Jestem Native Speakerem z Orlando na Florydzie. Od siedmiu lat mieszkam w Gliwicach, gdzie uczę języka angielskiego. Jeśli mieszkasz w innym mieście, możesz uczyć się angielskiego przez Skype ze mną lub z jednym z moich pracowników. Uczę również w firmach na terenie Katowic oraz Gliwic.
Ukończyłam Lingwistykę Stosowaną na Uniwersytecie Opolskim w roku 2015.

Mam przyjemność uczyć we wszystkich grupach wiekowych i na wszystkich poziomach: FCE, CAE, TOEFL and IELTS i jestem otwarta na nowe wyzwania. Specjalizuję się w konwersatoriach i uwielbiam dyskusję z moimi studentami na temat przeczytanych artykułów. W firmach uczę głównie języka biznesu.

Dodatkowo oferuję edycję tekstów oraz nagrywanie głosu lektorskiego. Jeśli chcesz się uczyć ze mną angielskiego, napisz do mnie wiadomość i na pewno ustalimy dogodny termin. Do zobaczenia!Leave a message for Leah Morawiec

I accept the Terms of Service