/

Dsc 7371

Us Micah Hightower

Warsaw, Poland

Passionate American native speaker and English literature enthusiast. I can help you withh all aspects of the English language from business jargon to English literature.

Qualifications

Languages taught: English
Qualifications: TEFL/TESL
Teaching these age groups: Children (up to 12 years old), Teenagers (13-17 years old), Students (18-26 years old), Adults (26 years old and up)


Starting price

The starting price per clock hour is 70 PLN.

This and that

Does online lessons
Works during weekend
Doesn't issue VAT invoices

Bits about me

Czy chcesz uczyć się angielskiego w miłej atmosferze? Jestem native speakerem z Nowego Jorku zamieszkałym obecnie w Warszawie. Studiowałem na Columbia University. Język angielski i literatura anglojęzyczna to moja pasja. Uczę osoby w każdym wieku i na różnych poziomach. Mam ponad dwa lata doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego w Polsce. Zapewniam interesujące i dynamiczne zajęcia dające możliwość swobodnej ekspresji i rozmowy na każdy temat. Jeśli jesteś zainteresowany/a - napisz proszę maila. Prowadzę także zajęcia przez Skype'a oraz zajmuję się korektą tekstów w języku angielskim.

Do you want to learn English and have fun at the same time? I am a native speaker of English from New York City, United States. I am currently living in Warsaw. I studied at Columbia University. I have a passion for the English language and literature. I teach at all levels and ages. I have over 1 year of experience teaching English in Poland. I like to provide you with a fun, dynamic atmosphere where my students can feel free to express themselves and practice speaking about any topic in English. If you are interested in lessons please email me. I am also available for lessons on Skype. Additionally I do proof reading.

100 złoty za 90 minutesLeave a message for Micah Hightower

I accept the Terms of Service