Hello! If you want to gain the skill and confidence to speak like a true native, please don't hesitate to contact me. I will be more than happy to help!

Qualifications
TEFL/TESL

Hello! My name is Maria and I grew up in Northern Ireland and have spoken English my whole life. Back in N.Ireland, I finished school and passed all necessary exams (GCSE’s, A-Levels). Now, I have moved to Poland to continue my education at a university level. I wish to help those who want to gain more confidence in speaking the English language.

I completed a TEFL course to help me broaden my knowledge and understand how I can help others in learning to use the English language. Now, I use what I learned and what I already knew to help those who want to speak like a true native with utter confidence! I also speak fluent polish which may help you feel more comfortable if you have started your journey with the English language :)

I will mostly want to focus on the speaking aspect during our lessons; however, it is your lesson and it is you who decides how you want it to go. I prepare each lesson accordingly to each individuals needs interests and expectations. I will be able to help you with vocabulary pronunciation and grammar.

I offer online lessons and face-to-face lessons in Libiąż.

Lesson price: 50zł

If you are interested, feel free to contact me and I will do my best to help you in every way that I can! 


Cześć! Jestem Maria i od dziecka mieszkałam w Irlandii Północnej, co oznacza że odkąd byłam małą dziewczynką, używałam języka angielskiego. W Irlandii skończyłam szkołę i zdałam wszystkie niezbędne egzaminy (GCSE, A-Level). Rok temu przeprowadziłam się do Polski, aby kontynuować naukę i rozpoczęłam tutaj studia. Chciałabym pomóc tym, którzy chcą nabrać pewności siebie w mówieniu po angielsku.

Ukończyłam też kurs TEFL, który pomógł mi poszerzyć moją wiedzę i zrozumieć jak mogę pomóc innym w nauce języka angielskiego. Teraz wykorzystuje to, czego się nauczyłam i pomagam tym, którzy chcą mówić jak prawdziwy native speaker! Mówie płynnie po polsku co może sprawić, że poczujesz się bardziej komfortowo, jeśli dopiero rozpocząłaś/eś naukę angielskiego :)

Podczas lekcji, skupiam się głównie na konwersacji; jednak to Twoja lekcja i to Ty decydujesz, jak chcesz, aby nasza lekcja się potoczyła. Każdą lekcję przygotuję zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Pomogę Ci w zakresie wymowy, gramatyki  i słownictwa.

Oferuję lekcje online i stacjonarnie w Libiążu

 Cena lekcji: 50zł

Jeśli jesteś zainteresowana/ny, skontaktuj się ze mną również Ty, a dołożę wszelkich starań, aby pomóc Ci w każdy możliwy sposób!


Leave me a message!

I accept Terms of ServiceFind me on the map